Wystawa Półświaty

Aleksandra Morawiak, której pierwsza solowa wystawa zostanie otwarta 14 czerwca w SH Studio, jest absolwentką fotografii Łódzkiej Szkoły Filmowej, ilustratorką specjalizującą się w technice kolażu. Swoje prace pokazywała na wystawach zbiorowych w Berlinie, Kopenhadze, Mediolanie i San Francisco. Główną sferą jej zainteresowań jest człowiek oraz jego relacja z przestrzenią i samym sobą, a technika kolażu stanowi idealne medium do powoływania nowych światów. W ilustracji szczególnie pasjonuje się tematami poświęconymi psychologii, literaturze i kinematografii. Od dwóch lat tworzy ilustracje dla prasy, między innymi wydawnictw takich jak: „Kukbuk”, „Zwierciadło”, „Pani”, „Wysokie Obcasy Extra” czy „Design Alive”.

 

 

Moje prace dedykuję głównie świadomości kobiecej siły oraz jej połączenia z naturą. Wszystko powstaje z fuzji pokrewnych dziedzin – fotografii oraz ilustracji, tworząc geometryczne kompozycje – kolaże. Hołduję intuicji, która jest moim najlepszym doradcą. Bezkompromisowo się w nią wsłuchuję, oddaję jej kierowanie w procesie twórczym. Wierzę w siłę mocnych barw i kształtów, a fragmenty krajobrazów i roślin w moich kolażach podkreślają zespolenie z przyrodą, której częścią jesteśmy od zawsze – opowiada Aleksandra Morawiak

 

 

 

 

Wernisaż: 14 czerwca 2018 / czwartek / godz. 19.00

Miejsce: SH Studio / ul. Wilcza 44 / Warszawa

Godziny otwarcia: 
poniedziałek 13.00-19.00
wtorek-piątek 12.00-19.00
sobota 14:00-18:00

SH STUDIO – concept store z designem vintage założony przez parę designerów: Jana Szadkowskiego i Annę Henschke przy ul. Wilczej 44 w Warszawie. SH STUDIO specjalizuje się w pięknych przedmiotach z historią – znajdziemy w nim kolekcję starannie wyselekcjonowanych mebli, oświetlenia, szkła i ceramiki w stylu Mid-Century. Założyciele SH studio wybierają formy wykonane tradycyjnymi, często zapomnianymi technikami z wyjątkowych materiałów, takie, które mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie, tworząc fantastyczną atmosferę do życia. Części przedmiotom projektanci nadają nową tożsamość, poddając je gruntownej renowacji, ale przede wszystkim nadając im autorski sznyt. Jan Szadkowski i Anna Henschke lubią wprowadzać do wnętrz twórczy pierwiastek, dlatego meble wychodzące z ich pracowni są wyraziste, inspirujące, niebanalne, zgodne z estetycznym temperamentem projektantów, w którym dużą rolę odgrywają rytmy, faktura i kolor. W SH Studio znajdziemy także obrazy, plakaty i grafiki, które są uzupełnieniem ich wizji emocjonujących, eklektycznych wnętrz.

Search