Czyściciele internetu w TR Warszawa

TR Warszawa i Against Gravity zapraszają 18 czerwca 2018 roku na specjalny pokaz jednego z najpopularniejszych filmów pokazywanych na tegorocznym festiwalu Millenium Docs Against Gravity – „Czyściciele internetu” w reż. Hansa Blocka i Moritza Riesewiecka. 

 

 

To niepokojący dokument o kulisach, skutkach i ofiarach internetowej cenzury. Film „Czyściciele internetu” był największym hitem frekwecyjnym tegorocznego 15. Festiwalu Millenium Docs Against Gravity. Obraz otrzymał też nagrody na prestiżowych festiwalach filmowych, między innymi: nagrodę CPH:DOX w Kopenhadze (2018) i na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie (2018). 

Czerwcowy pokaz będzie ostatnim w tym sezonie artystycznym pokazem w ramach cyklu FILM W TR. AGAINST GRAVITY PRZEDSTAWIA – comiesięcznych specjalnych projekcji filmowych, przygotowany przez Against Gravity – dystrybutora filmów i organizatora Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity i TR Warszawa. Kolejna prezentacja filmu odbędzie się już 1 września 2018 roku i będzie to nagrodzony na tegorocznym 15. Festiwalu Millenium Docs Against Gravity – „Książę i Dybuk” w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego (prod. Polska, Niemcy/2017/82 min).

Współpraca TR Warszawa i Against Gravity to część długofalowego programu partnerstw najważniejszych instytucji i organizacji, działających w obszarze kultury w Warszawie. Wspólnie przygotowują program zarówno dla widzów wiernych od lat, jak i tych, którzy ich jeszcze nie znają. Działają na rzecz rozwoju publiczności w Warszawie i razem tworzą kulturalną stolicę. 

Search